Zamek w Niedzicy

Zamek ten stanowi jeden z najcenniejszych, znajdujących się w Polsce zabytków obronnych.
Zamek został wzniesiony prawdopodobnie na początku XIV wieku przez braci Rykolfa i Kokosza Berzeviczów.
Od 1948 roku zamek przechodził prace restauracyjne.Został odbudowany i udostępniony do zwiedzania.
Zwiedzanie zamku w Niedzicy odbywa się w grupach z przewodnikiem. Koszt przewodnika wliczony jest w cenę biletu.
Zamek jest otwarty dla zwiedzających od 01.05 do 31.09; w godzinach 9:00-19:00 (codziennie) oraz od 01.10 do 30.04; w godzinach 9:00-16:00 (z wyjątkiem poniedziałków).

 

Zamek w Czorsztynie

Zamek w Czorsztynie należy do jednych z najciekawszych i zarazem najbardziej tajemniczych atrakcji turystycznych regionu. Na jego temat powstało wiele legend, które przetrwały do dziś i nadal krążą zarówno wśród samych mieszkańców okolicznych miejscowości jak i przybywających do Czorsztyna turystów. Zamek został wzniesiony w XIV wieku z inicjatywy Kazimierza Wielkiego, jako warowania graniczna, której zadaniem było strzeżenie szlaku handlowego oraz dyplomatycznego usytuowanego w dolinie Dunajca. Jako oficjalna twierdza królewska rezydował w niej starosta. Funkcję tę przez pewien czas pełnił legendarny Zawisza Czarny z Garbowa.

 

Czorsztyn-Ski - Kluszkowce

Wszystkie trasy są sztucznie dośnieżane i oświetlone,(oprócz VI-nowej czerwonej), co pozwala na bezpieczne korzystanie z tras zjazdowych, nawet do późnych godzin nocnych. Trasy te, obsługiwane są przez 12 armatek śnieżnych i 4 ratraki, przez co trasy są profesjonalnie przygotowane.
Trasy narciarskie o różnej skali trudności zadowolą zarówno początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy.
Średnie nachylenie stoku wynosi 23%. Trasy zjazdowe posiadają nagłośnienie, przez co jazda staje się przyjemniejsza.

www.czorsztyn-ski.com.pl

KOLEJKA GÓRSKA

TOR SANECZKOWY - ZAKRĘCONA ZJEŻDŻALNIA

Ekscytujący zjazd kolejką z prędkością 35km/godz. to atrakcyjna zabawa z dużą dawką adrenaliny dla całej rodziny. Specyficzna konstrukcja dostarcza olbrzymich wrażeń, poczujesz dużą prędkość na tle pięknych widoków. Długość trasy to 1000m, średnie nachylenie zjazdu wynosi 12%, zaś różnica poziomów wynosi 84m. Kolejka górska funkcjonuje wyłącznie w sezonie letnim. Szczegółowe godziny otwarcia na stronie głównej.

www.czorsztyn-ski.com.pl

 

Plaża w Niedzicy

Jest to jedyna piaszczysta plaża z kąpieliskiem strzeżonym na jeziorze czorsztyńskim (wstęp bezpłatny)!

Przy plaży znajdują się: domki do wynajęcia, pole biwakowe, wypożyczalnia sprzętu wodnego, punkt gastronomiczny, grill, wędzarnia ryb, lodziarnia, boisko do siatkówki plażowej, salon gier, miejsca ogniskowe, parking i toalety.

www.plazapieniny.pl/plaza.html

Zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnym rejsie po Jeziorze Czorsztyńskim.